IELTS NEDIR?
İngiltere’nin Dışislerine bağlı, Kültür, Sanat ve Eğitim Dairesi olan British Council, University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa yürütülen uluslararası bir dil sınavıdır.
IELTS NE İŞE YARAR?
International English  Language Testing  System, Türkçe açılımı  Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, Amerika ,İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya gibi resmi dilin İngilizce olduğu pek çok ülkede eğitim ve iş hayatı için üniversite ve şirketler tarafından kabul gören bir sınavdır. IELTS tüm dünyada uygulanır ve en çok tercih edilen dil sınavıdır.
KİMLER KATILABİLİR?
Genel eğitim modülünü Anadili Ingilizce olan bir ülkeye göç etmek ve yerleşmek, Uluslararası kurumlarda iş bulmak ve çalışmak, ve işi doğası gereği seyahat özgürlüğüne kavuşmak, Dil tazminatı alabilmek, terfi edebilmek ve mesleki eğitimlere katılmak isteyenler alabilir.
IELTS Akademik testi, İngilizce konuşulan bir ortamda veya üniversitede (yüksek öğrenim) okumak isteyenler için uygundur. Ayrıca profesyonel amaçlarınız için IELTS Academic de alabilirsiniz. Sınav, İngilizce öğrenmeye hazır olup olmadığınızı ölçer.
NASIL HAZIRLANIRIM?
Fulya hocayla çalışarak….