Londra, Cambridge ve Oxford şehirlerinde çok seçkin okullar bünyesinde yaz okulları sunan İngiltere’de müzik ağırlıklı dersler içeren yaz okulu programları da bulmak mümkün. Yurtdışında müzik eğitimi ve sanat eğitimi alacak olan öğrenciler, çeşitli üniversite ve çeşitli sanat okullarının  bünyesindeki genç müzisyenler, profesörler ve müzisyenleri, çocuklarınıza sadece İngilizce dil eğitimi vermekle kalmayıp müzik ve sanat eğitimleri de sağlayabiliyorlar. Yurtdışında müzik ve sanat eğitimi veren yaz okulları programları,  oldukça başarılı bir eğitim sağlıyor.

Yurtdışı eğitim kategorisinde, İngiltere’de müzik ve sanat eğitimi alacak olan kişiler,  eğitim kadrosundaki  10 ile 17 yaş aralığına hitap eden yaz okulu programında öğrencilere farklı alanlarda eğitmenler, danışmanlar ve müzisyen düşüyor. İngiltere yaz okulu örneklerinde olduğu gibi; yurtdışında müzik ve sanat eğitimi,  kişisel gelişim ve tamamen müzik alanında uzmanlaşmış bir ortamda kaliteli bir eğitim veren özel bir müzik yüksek okullarını sağlar. Sanat eğitimi veren yurtdışı yaz okulları, size bugünün müzik dünyasında gerekecek en uygun becerileri kazandırmak için müfredatını her zaman güncel tutmak için her şeyi yapıyorlar. Çağdaş müzik öğrenmenin esasları gereğince, caz, rock, pop ve daha çok farklı müzik dallarının en büyük isimleri ile kendini kanıtlamış, dünyaca ünlü profesyonellerden özel ve yoğun bir eğitim alabilirsiniz.

Çağdaş müzik eğitiminde benzersiz bir eğitim sağlayan İngiltere, verdiği müzik ve sanat başarı sertifikalarıyla da, sonraki hayatlarında onları işe alanlar tarafından övgüyle söz ediliyor ve bunu öğrencilerine gösterdiği hedeflerine ulaştırarak başarabiliyor. Eğer müzik kariyeri konusunda bir hedefiniz var ve sıradışı bir eğitim ortamında öğrenim görmek istiyorsanız, İngiltere’deki yurtdışı müzik ve sanat yaz okulları ile  bunu başarmak için herhangi bir üst düzey İngilizce bilgisi vs aranmıyor. Müzik programları çerçevesinde Cuma akşamları yaz okuluna yapılan toplu veya solo gösteriler ile öğrendiklerini sergileme imkanı yakalayabilirsiniz.

Yurtdışında müzik okullarının sınavlarına girecek öğrencilere seçtikleri parçayı özel hocalarıyla çalışabilme imkanı veriliyor. Ayrıca, haftasonu yani Cumartesi ve Pazar tam gün gezi programlarına da dahil olarak yurtdışı deneyimlerini pekiştirmiş olacaklar.

Öğrencilerimiz, haftada 15 saat (her haftaiçi 1.5 saat x 10 ders, günde 3 saat olarak hesaplayabiliriz ), uluslar arası kategoride başarılı olan ve ismini duyurmuş yaz okulu eğitmenlerle, en fazla 15 kişilik sınıflarda İngilizce dersi ve müzik- sanat dersi alabilirler.

 Öğrenciler, İngiltere Müzik eğitimi programının başladığı Pazartesi günü sabahı, yani ilk gün öğrencilerin sınıflarına dağıtılması için tespit sınavına  lınacaklar, daha sonra eğitim görecekleri sınıflar öğrencilere belirtilerek sınıflara dağıtılacaklar. Yani, İngiltere’de geçirilecek, sanat ve müzik yaz okulu programlarına katılım sağlayan çocuklar; derinlemesine temel müzik eğitimi alabilecekler. İngiltere’ye ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı İngiliz kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylara York Eğitim Danışmanlığı’ndan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında müzik ve sanat eğitimi veren okulların yaz okulu programları, genel programlar arasında öncü bir kurum olarak ön plada. Konservatuarların açılmasında büyük desteği olan yurtdışı müzik okulları, açıldığı dönemden günümüze kadar birçok dünyaca ünlü mezun öğrenci geliştirdi. Müzik ve sanat yaz okulu programlarına katılan kişiler, alanında uzman ve her zaman desteğe hazır öğretim görevlileriyle birlikte öğrenciler için güven dolu, sıcak bir ortam oluşturduğu gibi aynı zamanda öğrencilerin kariyerlerine adım atmadan önce İngilizce dil eğitimi açısından tam gelişimini sağlamayı hedefliyorlar. Yurtdışında müzik alanında eğitim alan yaz okulu katılımcılarının ve öğrencilerin akademik başarısını gözettiği kadar bireysel ve sosyal başarısını da göz etmektedir. Öğrenciler için bulunan danışmanlık ve destek hizmeti sayesinde komple bir sanat, müzik ve de eğitim kurumu haline geldi.

Katılım sağlayacağınız yaz okulu programının içerisinde konser salonu, tiyatro ve performans sergileme salonunu bulunduruluyor. Yaz okulları, öğrencilere açık alan bir koleksiyona da sahiptir. Koleksiyonda bulunan; enstrümanlar ve fotoğraflar İngiltere’deki bulunan en geniş müzik ve fotoğraf arşivi olarak ön planda.

İngiltere’de, ülkenin en önde giden yaz okulu programları katılımcılara yaz okulu sunabiliyor. Worcester, St. Galen, Birmingham, Londra gibi merkezi bölgeler, katılımcılara sanat ve müzik yaz okulu programı sunuyorlar. Üstelik; bir eğitim başkenti olan Cambridge’te de sanat okulu bulabiliriz. Örnek bir programa bakacak olursak; : Program dahilinde Londra, Bristol, Fitzwilliam Müzesi, Norwich Kalesi, Warwick Kalesi, Sanat müzesi ne eğitici ve kültürel geziler düzenleniyor. Ayrıca Bell English’in sunduğu müzik yaz okulu programı içerisinde çeşitli gezilerde düzenleniyor. Program boyunca Londra ve Thames nehri gezisi, Cambridge, Windsor Kalesi, Madam Tussauds Müzesi, Londra Bilim Müzesi, London Eye ve Tower Of London’a eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Doğa yürüyüşü gibi aktiviteler ve geleneksel İngiliz okul oyunlarının oynandığı etkinlikler yapılmaktadır.

Yaz Okulları İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız