Pazarlama, sürekli değişen bir iş ortamında üstesinden gelmek için çok çeşitli benzersiz ve zorlu konular sunar. Bir işletmenin ayakta kalabilmesi ve büyüyebilmesi için ürün satması gerekir ve bunu yapmanın en iyi yolunu müşteri ihtiyaçlarını araştırarak ve tatmin ederek karar verecek olan pazarlama ekibidir. Planlama, fiyatlandırma, trendleri analiz etme, reklamcılık ve promosyon, dereceniz boyunca odaklanacaktır.

Bir İngiltere üniversitesinde Pazarlama okumak, çok çeşitli iş sektörlerinde faydalı olacak bağlantılar kurmak ve aktarılabilir beceriler kazanmak için fırsatlar yaratacaktır. Öğrenciler iletişim ve sunum becerilerinin yanı sıra sorgulama ve analiz etme becerilerini geliştireceklerdir. Ele alınan modüller arasında e-iş yönetimi, dijital pazarlama, stratejik marka yönetimi ve tüketicileri anlama yer alacak.

İngiltere üniversitelerindeki hemen hemen tüm Pazarlama kursları, öğrencilerin yoğun bir pazarlama departmanında deneyim kazanmaları için bir işe yerleştirme sunar ve birçok derece, ilgilendiğiniz başka bir konunun yanı sıra ortak onur olarak çalışılabilir.

Pazarlama mezunları, mezun olduktan sonra hesap yöneticisi, planlamacı, metin yazarı, araştırmacı, alıcı, danışman, dijital ve basın görevlisi dahil olmak üzere çok çeşitli kariyerlere geçebilirler.

 

Tipik Uluslararası Bakalorya gereksinimleri: 30 puan.

Tipik A seviyeleri gereksinimleri: ABB.

Tipik IELTS gereksinimleri: genel olarak 6.0, herhangi bir bileşende 5.5'ten düşük olmamak.

 

University of Oxford
University of St Andrews
University of Bath
University of Warwick
University College London
Loughborough University
University for the Creative Arts
London School of Economics
University of Leeds
University of Strathclyde