PART TIME CELTA ONLINE PROGRAMI ( 10 hafta )

Öğretmenlik uygulamaları Cumartesi günleri 10.00 – 14.00 arası online olarak yapılmaktadır.
Tamamen akredite olan Cambridge sertifikalı ve yarı zamanlı online CELTA kursu  Zoom platformu kullanılarak tamamen çevrimiçi olarak yürütülmektedir. Bu sayede kendi evinizin rahatlığında dünyanın her yerinden bu kurslara katılabilirsiniz. Bu kurs,  6 saatlik çevrimiçi öğretim uygulamasını da kapsayan 10 haftalık bir kurstur,
Cambridge zorunluluklarına uygun olarak deneyimli öğretmenler tarafından sunulan yarı zamanlı CELTA’da 6 saatlik online öğretim uygulaması, 4 adet proje ve 120 saatlik çevrimiçi ders bulunmaktadır. Katılımcılar, kurs materyalleri için Moodle platformunu kullanarak tüm çalışmalarını çevrimiçi olarak tamamlamalıdır. Cumartesi günleri, her bir katılımcının Zoom kullanarak 45 dakika boyunca gerçek öğrencilere çevrimiçi olarak ders vereceği Öğretmenlik Uygulama günleridir. Kurs tamamlamak için haftada ortalama 20 saatinizi kursa ayırmanız gerekir.
Cambridge Üniversitesi CELTA kursu, hem Birleşik Krallık'ta, hem İrlanda'da hem de uluslararası alanda en tanınmış öğretmen yetiştirme sertifika programıdır. Kurs, hiç deeyimi olmayan birinden çok az deneyime sahip olana hatta var olan bilgilerini tazelemek isteyenlere kadar çok geniş bir yelpazeye hitap eder.
CELTA programları Turkish Educators Network üyesi öğretmenlere ve Test Education Centre adaylarına indirimli olarak sunulmaktadır. Önkayıt aşamasında yapılacak dilbilgisi sınavı ve mülakat içeriğiyle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.