İngiltere üniversitelerindeki mimarlık dersleri konunun teknolojik, tasarım, kültürel ve tarihi unsurlarına odaklanır ve sanat ve 3D tasarımın yanı sıra tarih ve teori üzerine dersler de yer alır. Bu, öğrencilere mesleğin her bir unsuru hakkında bilgi edinme konusunda en iyi yaklaşımı sağlar.

Beş yıllık eğitimin ardından iki yıllık mesleki eğitim ve final sınavlarından önce pratik çalışmanın birleştirilmesiyle tam nitelikli bir mimar olmak yedi yıl alır. Öğrenciler, ilk üç yıllık lisans derecelerinin ardından, bir BArch, Diploma veya Masters of Art derecesine kaydolmadan önce RIBA, Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü'nün üyesi olacaklardır.

Aday öğrenciler, mimar olmak için sabır, sıkı çalışma ve özveri gerektirir, ancak mesleki ödülleri çok büyüktür. Times Üniversite Rehberi, kısa bir süre önce, kariyerlerinde üç yıl geride kalan mimarların, mezunlar arasında mesleklerinden mutsuz olma olasılığı en düşük olanlar arasında olduğunu bildirdi.

İngiliz dili, sanat ve tasarım ve matematik, bir Mimarlık programına başvurmadan önce öğrenim görmüş olmak için tercih edilen derslerdir ve ayrıca serbest çizim yapmaktan zevk almalı ve tasarım ve 3D işler üretmeye ilgi duymalısınız. Birçok Birleşik Krallık üniversitesinde, bir iş portföyü, bir yer teklifinde çok önemlidir.

İngiltere’de Mimarlık okuyabilmek için:

Genel Uluslararası Bakalorya gereksinimleri: Minimum 32 puan.

Genel A-seviye gereksinimleri: Sanat, bilim ve yazma yeteneği dengesine sahip en az AAB.

Genel IELTS gereksinimleri: herhangi bir bileşende 6.0'dan düşük olmamak üzere genel olarak 6.5