Birleşik Krallık'taki işletme okulları, dünyanın birçok yerinde rakipsiz olan uluslararası bir öğrenci, öğretmen ve iş fırsatı karışımı sağlayarak, her akademik düzeyden, bütçe gereksiniminden ve kariyer arzusundan öğrencilere hitap eden MBA programları sunar.

Birleşik Krallık, öğretim kalitesi ve marka bilinirliği açısından dünyanın en iyi işletme okullarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve güçlü birinci derece ve sağlam kariyer başlangıçları olan öğrenciler, bir iletişim ağı kurarken, işin nasıl yürüdüğünü öğrenmenin avantajlarından da yararlanabileceklerdir. hangi gelecekte ödeyecek.

Bir İngiltere işletme okulunda bir MBA programının tamamlanması genellikle bir yıl sürer, ancak bazı programlar iki yıl sürebilir ve olası MBA öğrencileri de yarı zamanlı eğitimi birleştirebilir, böylece kariyeriniz devam edebilir. Çevrimiçi MBA kursları da mevcuttur.

Bir MBA'nin ortalama maliyeti yılda 16.000 £ civarındadır, ancak daha büyük ve daha prestijli okullar 60.000 £ 'dan fazla ücret alabilir. Bir dizi işletme okulu artık düşük maliyetli MBA programları da sunarak tüm geçmişlere sahip öğrencilerin Birleşik Krallık'ta MBA eğitimi almalarını sağlıyor. Aday MBA öğrencileri, en az bir üst ikinci sınıf onur derecesi veya eşdeğeri ve en az üç (tercihen beş) yıllık tam zamanlı, yönetimsel nitelikte sürekli iş deneyimine ihtiyaç duyacaktır. Bazı durumlarda Graduate Management Admission Test'e (GMAT) girmeniz gerekecektir. Test üç buçuk saat sürer ve toplam GMAT puanı 200 ila 800 arasında değişir ve çoğu MBA programına hak kazanmak için 600 puan gerekir. GMAT dört bölümden oluşur ve Analitik Yazma, Entegre Akıl Yürütme, Kantitatif Yetenek ve Sözel becerileri test eder. 

London Business School
University of Cambridge: Judge
University of Oxford: Saïd
Alliance Manchester Business School
Warwick Business School
Imperial College Business School
City, University of London Business School
Durham University Business School
Lancaster University Management School