Hukuk Yüksek Lisansı, hukuk mezunları ve avukatların vergi, çevre veya iş hukuku gibi belirli bir alanda uzmanlaşmaları için tasarlanmış bir lisansüstü diplomadır.  Çoğu hukuk fakültesinde sınırlı kontenjan vardır, bu nedenle başvuru aşamasında neye odaklanmak istediğiniz konusunda net bir fikre sahip olmak önemlidir. Bir LLM yeterliliği, mezunlara kalabalık bir iş piyasasında rekabet avantajı sağlayacak ve aynı zamanda şu anda istihdam edilenler için yön değiştirme şansı sunacaktır.

Kurslar genellikle bir yıl tam zamanlı ve 24 ay yarı zamanlı sürer ve öğrenciler, öğrenim görmek istedikleri modülü veya alanı seçecek ve öğrenim süresi boyunca bir tez tamamlayacaklardır. Hukuk Yüksek Lisans mezunları, yasal veya kurumsal uygulamaya geçecek ve ayrıca yönetim, işletme, bankacılık, sivil toplum kuruluşları, araştırma ve öğretim alanlarında çalışabilirler.

Geleneksel yasal kariyerler arasında avukat, risk analizi ve kurumsal ve uluslararasi davalar yer alır. LLM mezunları akademik eğitimde kalmak isterlerse, bir dizi farklı doktora alanlarından birinde okumayı da seçebilir.

Hukukta birinci veya ikinci sınıf onur derecesi veya eşdeğeri uluslararası kabul görmüş bir yeterlilik ve kamu ve özel hukukun temel ilkelerine dair sağlam bir algı başvuru aşamasında değerlendirilmeye alınır. Önemli yasal bilgi ve deneyim kanıtlanabilirse, hukuk dışında da diğer dereceler Kabul edilmek için dikkate alınacaktır.

Genel IELTS gereksinimleri: herhangi bir bileşende 6.0'dan düşük olmamak üzere genel olarak 6.5.