İngiltere eğitim sistemi, 18 yaş altında Ingiltere’de yatılı okullarda eğitim alan tüm yabancı uyruklu çocuklar için Ingiltere içinde ikamet eden ve gerektiğinde ihtiyaçlarına koşabilecek birinin resmi veli (Guardian) olarak atanmasını şart koşar. Bu görevi yerine getirecek ebeveynlerde belli kriterler aranmaktadır.

Öğrencinin anne ve babasından okul nezdinde yazılı velayet izni almış, ikameti İngiltere olan bu kişi, kadın ya da erkek olabilmekte ancak anne rolünü üstlenebilecek veliler daha çok tercih edilmektedir. Kişinin, ilkyardım eğitimi almış olması, aktif ve temiz bir araç ehliyetine sahip olması, sabıka kaydının temiz olması, devletin istediği tüm kontrollerden geçebilmesi, çocuklarla çalışma hususunda herhangi bir sakıncanın bulunmaması şartları esastır.

  • Her dönem veli toplantısı katılımı
  • İlaç ve cep harçlığı takibi
  • Haftasonu çıkış takibi
  • Tatillerde oda boşaltma yardımı
  • İhtiyaç kargoları
  • Gerektiğinde özel ders takviye organizasyonu

Türk öğrencilerimizin İngiltere’de rahat ve huzur içinde derslerine konsantre olabilmeleri için, ülkeye girişlerinden mezuniyetlerine kadar onlara, ablalık öğretmenlik hatta annelik yapıyoruz. Hastalığında, ihtiyacında yanında oluyor, derslerine destek oluyor, gerekirse telefonun ucunda gerekirse başucunda ona birebir ulaşabiliyoruz. Bu sayede ne anne babanın gözü arkada kalıyor, ne de çocuğumuz çalışmalarını aksatmış oluyor. Gönül rahatlığıyla evladınızı teslim edebileceğiniz, gözünüz kapalı güveneceğiniz Guardianship hizmetimizi sadece kendi danışanlarımıza sunuyoruz ve başkasının portföyünden çocuk kabul etmiyoruz.