FULL TIME ONLINE CELTA KURSU ( 4 hafta )

Pazartesi Cuma arası 09.00 – 17.00
Uluslararası akreditasyonlu bir öğretmen eğitimi olan CELTA, Cambridge Üniversitesi tarafından sertifikalandırılmaktadır. 4 haftalık tam zamanlı olarak verilmekte ve katılan adayları hem online hem de gerçek bir sınıf ortamında öğretmenlik yapmaya hazırlamaktadır. Kurs, genelde pazartesiden cumaya 09.00 ile 17.00 arasındadır.
CELTA Eğitmenleri tarafından her sabah Zoom platformu üzerinden interaktif ve uygulamalı bir şekilde iki oturum olarak sunulmaktadır . Bu oturumlar, adayların hem normal bir sınıf ortamında hem de çevrimiçi bir sınıfta öğretim yaparken ihtiyaç duyacakları bilgi ve teknikleri edinmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Programın içeriğinde her sabah Öğretmenlik Uygulamalarının parçası olarak derslere nasıl hazırlanılacağı ve ders planının ve programının öğrenen seviyelerine ve ders konularına göre nasıl yapılacağı konusunda rehberlik verdiği bir hazırlık seansı mevcuttur.
Yüz yüze bir CELTA eğitimi gibi, adayların 40 ila 60 dakika süren derslerle 6 saatlik Öğretmenlik Uygulaması tamamlamaları gerekir. Bu uygulama öğleden sonraki oturumlarda yapılmaktadır ve adaylar Zoom platformu aracılığıyla dünyanın her yerinden öğrencilere gözetim altında ders vermektedirler. Bu dersler, saat 14:00 ile 16:00 arasında ya öğretmenlik yaparak ya da meslektaşlarının derslerini gözlemleyerek geçer. Daha sonra dersle ilgili yorumlama seansı yapılır.
Yarı zamanlı kursa benzer şekilde, tamamlanması gereken 4 ödev ve 6 saat gözlem dersi bulunmaktadır Zoom platformunu kullanmak için herhangi bir ön bilgiye ihtiyaç yoktur çünkü kurs başlamadan önce bununla ilgili eğitim verilecektir. Tüm sabah oturumları ve öğleden sonra Öğretim Uygulamalarına %100 katılım zorunluluğu bulunmaktadır.