DofE (Duke of Edinburgh's Ödülleri), https://www.dofe.org birçok kişi için birçok şeyi ifade eder. Kimine göre hayatı değiştiren bir deneyimdir, arkadaşlarla keyifli zaman geçirmektir, yeni ilgi alanları ve yetenekler keşfetme fırsatıdır. Kimine göre ise hayatta ve iş hayatında temel becerilerin geliştirilmesi için bir araç, işverenler tarafından saygı gören bir başarı belgesidir.

DofE, nesillerin yetişkin hayatında başarıyla ilerlemesine destek olan birçok şeye dönüşebilir.

14-24 yaş arası gençler, Bronz, Gümüş veya Altın DofE Ödülü'ne ulaşmak için üç ilerleyici seviyede bir DofE programı yapabilirler.

Bronz ve Gümüş seviyelerinde tamamlanması gereken dört bölüm bulunur, bunlar gönüllülük, fiziksel aktivite, beceriler ve keşif gezisidir. Altın seviyesinde ise beş bölüm bulunur. Bu bölümler, topluma/çevreye yardım etmeyi, daha sağlıklı hale gelmeyi, yeni beceriler geliştirmeyi, bir keşif gezisi için planlama yapmayı, eğitim almayı ve tamamlamayı ve yalnızca altın seviyesinde, bir ekip ile bir konaklama etkinliğinde çalışmayı içerir.

Herhangi bir genç, yetenek, cinsiyet, köken veya konum gözetmeksizin DofE programını yapabilir. Bu programı yapmak bir ödül elde etmek, bir yarışma kazanmak veya birincilikle ilgili değildir. Kişisel zorluklar belirlemek ve kişisel sınırları zorlamakla ilgilidir.