Bir İngiltere üniversitesinde Bilgisayar Bilimi derecesi, işletmeleri ve organizasyonları şekillendirmek için gereken temel becerileri sağlayacaktır. Yeni araçlar, programlar ve geliştirme kitleri, BT, oyun geliştirme, yazılım mühendisliği, tasarım ve güvenlik gibi alanlarda bilgi ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Birleşik Krallık üniversiteleri, dünyanın en iyi şirketleri için araştırma yürüten birçok departman ile Bilgisayar Bilimi alanında ön saflarda yer almaktadır. Computer Science modülleri, veritabanı tasarımı, ağ sistemleri, bilgisayar donanımı ve internetin yanı sıra sanal gerçeklik, yapay zeka ve uygulama tasarımı gibi çığır açan teknolojileri kapsayacak. Birleşik Krallık, bilgi işlemin geliştirilmesinde etkili olmuştur ve 21. yüzyılda çığır açan yenilikler sunmaya devam etmektedir.

Bilgisayar Bilimleri mezunları, sistem analistleri, bağımsız danışmanlar, yazılım geliştiriciler, programcılar, veri analistleri ve yöneticiler olarak kıskanılacak istihdam fırsatlarına sahiptir. Mezun olduktan sonra, ilk istihdam eğitim planlarını, giriş seviyesi programcı pozisyonlarını ve proje ekiplerinin genç üyelerini içerecektir. Tüm sektörlerde ve endüstrilerde yetenek ihtiyacı, Bilgisayar Bilimleri mezunlarının hangi alanda çalışmak istediklerini belirlemelerine olanak tanır.

 

Ortalama başlangıç ​​profesyonel maaşı: 25.000 £

Profesyonel olmayan ortalama başlangıç ​​maaşı: 16.500 £

Tipik Uluslararası Bakalorya gereksinimleri: 34 puan.

Tipik A-seviye gereksinimleri: ABB, matematik ve bilgisayar alanlarında iyi notlar.

Tipik IELTS gereksinimleri: herhangi bir bileşende 6.0'dan düşük olmamak üzere genel olarak 6.5.

 

University of St Andrews
University of Cambridge
University of Oxford
Imperial College London
University of Manchester
Lancaster University
University of Bath
University of Bristol
University of Aberdeen
Loughborough University