Fulya hocanın tüm webinar ve veli eğitimlerinde üzerinde durduğu, gelecek akademik kariyerlerine faydası olacak, üst sınıftan ve adayın becerilerinin ötesinde ve üzerinde yapacağı okul dersleri dışında yaptığı çalışmalardır. Akademik aktiviteler dışında supercurricular olarak sayabileceklerimiz, staj, gönüllü çalışmalar, makale yazmak, blog yönetmek gibi pek çok adayın kendi alanının veya seçtiği konunun dışındaki etkinliklerdir. Müfredat dışı/üstü de denebilecek bu etkinlikler, çalışılan konuları okulda veya kolejde öğrenilenlerin ötesine taşır.

Süper müfredat etkinlikleri, etkinlikle ilgili neyi sevdiğinizi etkili bir şekilde ifade edebildiğiniz, deneyim yoluyla öğrendiğiniz fikirlerin ve ilkelerin ana hatlarını çizebildiğiniz sürece akademik, profesyonel veya topluma yönelik olabilir. Aktivite, hedeflediğiniz programa olan ilginizin yanı sıra gelecekteki hedefleriniz ile de bağlantılıdır.

Bu etkinlikler, üniversite başvurunuzun en önemli noktasını oluşturacak ve deneyimlerinizden elde ettiğiniz her türlü tecrübe için kanıt sağlayacaktır.